UR & KLOCKOR / Övriga ur / Fickur 14618353
nr 1461 8353
Fickur
+ ställ, silver. Lind Coudeley, Vikt; ca 180 g, 8,5x6,5 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 18 april 2022
kl 19:37:02
17/4 12:35:20
100 kr
18/4 19:31:37
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver